# VMTSC125-55-M16-55-S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VMTSC125-55-M16-55-S
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vmtsc125-55-m16-55-s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vmtsc125-55-m16-55-s#rfq
- **Color:** Black
- **Hardness:** 55 Shore A
- **Size:** 4.921" Dia (125.00mm)
- **Thickness:** 2.165" (55.00mm)