# VMT25-20-M6-55-S/5PK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VMT25-20-M6-55-S/5PK
- **Manufacturer:** J.W. Winco
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Bumpers, Feet, Pads, Grips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vmt25-20-m6-55-s-5pk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vmt25-20-m6-55-s-5pk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Hardness:** 55 Shore A
- **Material:** Rubber
- **Mounting Type:** Screw Mount
- **Shape:** Cylindrical, Recessed Center
- **Size:** 0.984" Dia (25.00mm)
- **Thickness:** 0.787" (20.00mm)