# VMST25-20.5-1/4-25-55-SPS/2PK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VMST25-20.5-1/4-25-55-SPS/2PK
- **Manufacturer:** J.W. Winco
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Bumpers, Feet, Pads, Grips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vmst25-20-5-1-4-25-55-sps-2pk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vmst25-20-5-1-4-25-55-sps-2pk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Hardness:** 55 Shore A
- **Material:** Rubber
- **Mounting Type:** Threaded Stud
- **Shape:** Cylindrical, Tapered
- **Size:** 0.984" Dia (25.00mm)
- **Thickness:** 0.807" (20.50mm)