# VMST19-16-#10-19-55-SPS/2PK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VMST19-16-#10-19-55-SPS/2PK
- **Manufacturer:** J.W. Winco
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Bumpers, Feet, Pads, Grips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vmst19-16-10-19-55-sps-2pk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vmst19-16-10-19-55-sps-2pk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Hardness:** 55 Shore A
- **Material:** Rubber
- **Mounting Type:** Threaded Stud
- **Shape:** Cylindrical, Tapered
- **Size:** 0.748" Dia (19.00mm)
- **Thickness:** 0.630" (16.00mm)