# VMS15-10-M4-55-Z/25PK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VMS15-10-M4-55-Z/25PK
- **Manufacturer:** J.W. Winco
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Bumpers, Feet, Pads, Grips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vms15-10-m4-55-z-25pk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vms15-10-m4-55-z-25pk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Hardness:** 55 Shore A
- **Material:** Rubber
- **Mounting Type:** Threaded Stud
- **Shape:** Cylindrical, Flat Top
- **Size:** 0.591" Dia (15.00mm)
- **Thickness:** 0.394" (10.00mm)