# VMDTC75-30-M12-70-Z/2PK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VMDTC75-30-M12-70-Z/2PK
- **Manufacturer:** J.W. Winco
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Bumpers, Feet, Pads, Grips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vmdtc75-30-m12-70-z-2pk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vmdtc75-30-m12-70-z-2pk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Hardness:** 70 Shore A
- **Material:** Rubber
- **Mounting Type:** Screw Mount
- **Shape:** Cylindrical, Recessed Center
- **Size:** 2.953" Dia (75.00mm)
- **Thickness:** 1.181" (30.00mm)