# VMDSC125-75-M16-55-Z
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VMDSC125-75-M16-55-Z
- **Manufacturer:** J.W. Winco
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Bumpers, Feet, Pads, Grips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vmdsc125-75-m16-55-z
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vmdsc125-75-m16-55-z#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Hardness:** 55 Shore A
- **Material:** Rubber
- **Mounting Type:** Threaded Stud
- **Shape:** Cylindrical, Recessed Center
- **Size:** 4.921" Dia (125.00mm)
- **Thickness:** 2.953" (75.00mm)