# VJ2301520000G
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VJ2301520000G
- **Subcategory:** Wire to Board
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vj2301520000g
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vj2301520000g#rfq
- **Color:** Green
- **Current:** 20 A
- **Number of Levels:** 1
- **Pitch:** 0.197" (5.00mm)
- **Positions Per Level:** 23
- **Voltage:** 300 V