# VJ1210Y102JBRAT4X
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VJ1210Y102JBRAT4X
- **Manufacturer:** Vishay Vitramon
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vj1210y102jbrat4x
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vj1210y102jbrat4x#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/72/0-/21/720-2105-6-ND.pdf
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Boardflex Sensitive
- **Capacitance:** 1000 pF
- **Features:** Soft Termination, High Voltage
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Thickness (Max):** 0.067" (1.70mm)
- **Tolerance:** 卤5%
- **Voltage:** 1500V (1.5kV)