# VJ0402A3R3CXXCW1BC
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VJ0402A3R3CXXCW1BC
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vj0402a3r3cxxcw1bc
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vj0402a3r3cxxcw1bc#rfq
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 3.3 pF
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Thickness (Max):** 0.022" (0.55mm)
- **Tolerance:** 卤0.25pF
- **Voltage:** 25V