# VG-4231CB 25.0000M-GGCZ3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VG-4231CB 25.0000M-GGCZ3
- **Manufacturer:** Epson
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vg-4231cb-25-0000m-ggcz3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vg-4231cb-25-0000m-ggcz3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Absolute Pull Range (APR):** ±50ppm
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 10mA
- **Frequency:** 25 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.055" (1.40mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V