# VFR3VD31E131U31A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VFR3VD31E131U31A
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** EMIRFI Filters (LC, RC Networks)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vfr3vd31e131u31a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vfr3vd31e131u31a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Current:** 20 mA
- **ESD Protection:** Yes
- **Height:** 0.197" (5.00mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Channels:** 3
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C
- **Size:** 0.315" L x 0.091" W (8.00mm x 2.30mm)
- **Type:** Low Pass
- **Values:** C= 130pF
- **Voltage:** 25V