# VF32B CIRCLE-3.5"-100
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VF32B CIRCLE-3.5"-100
- **Manufacturer:** TapeCase
- **Category:** Tapes, Adhesives, Materials
- **Subcategory:** Tape
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vf32b-circle-3-5-100
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vf32b-circle-3-5-100#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** High Tack Acrylic
- **Backing, Carrier:** Carrier - PVC, Liner - Paper
- **Color:** Black
- **Tape Type:** Double Coated Foam
- **Temperature Range:** 150°F (66°C) Max
- **Thickness:** 0.0310" (31.0 mils, 0.787mm) 1/32"
- **Usage:** Bonding
- **Width:** 3.50" (88.90mm) 3 1/2" dia