Part Number: VF1A-G139AS4 Manufacturer: Idec Category: Motors, Actuators, Solenoids and Drivers Subcategory: Motor Driver Boards, Modules Product URL: https://distyparts.com/product/vf1a-g139as4 RFQ URL: https://distyparts.com/product/vf1a-g139as4#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/11/11/97/11119763-1885-VF1A-PH1-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/12/90/11129079-1885-VF1A-G139AS4-ND.jpg Summary: VF1A-G139AS4 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Idec and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: VF1A-G139AS4 is a motor driver boards, modules from Idec. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Control: Variable Frequency Drive (VFD) Current: 139A Interface: RS-485 Motor Type: AC Motor Mounting Type: Chassis Mount Number of Motors: 1 Type: Module Voltage: 380 ~ 480V Wattage: 75000 W Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/idec Category Page: https://distyparts.com/category/motors-actuators-solenoids-and-drivers/motor-driver-boards-modules Canonical URL: https://distyparts.com/product/vf1a-g139as4