# VC-830-EDF-GAAN-156M250000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VC-830-EDF-GAAN-156M250000
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vc-830-edf-gaan-156m250000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vc-830-edf-gaan-156m250000#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 29mA
- **Frequency:** 156.25 MHz
- **Frequency Stability:** ±30ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.035" (0.90mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 105°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V