# V838-100-80-0.2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** V838-100-80-0.2
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/v838-100-80-0-2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/v838-100-80-0-2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Gray
- **Material:** Phase Change Compound
- **Outline:** 100.00mm x 80.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 3.8W/m-K
- **Thickness:** 0.0079" (0.200mm)