# V3A33-PGMS1-S24
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** V3A33-PGMS1-S24
- **Manufacturer:** ConductRF
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/v3a33-pgms1-s24
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/v3a33-pgms1-s24#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMPS Plug
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** 0.047" Flexible Cable
- **Color:** Black
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 18 GHz
- **Length:** 24.00" (609.60mm)