# V2A28-PMLS1-S12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** V2A28-PMLS1-S12
- **Manufacturer:** ConductRF
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/v2a28-pmls1-s12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/v2a28-pmls1-s12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMPM Jack
- **2nd Contact Gender:** Female
- **Cable Type:** 0.085" Flexible Cable
- **Color:** Black
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 27 GHz
- **Length:** 12.00" (304.80mm)