# V28C15M100BN2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** V28C15M100BN2
- **Subcategory:** DC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/v28c15m100bn2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/v28c15m100bn2#rfq
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Current:** 6.67A
- **Efficiency:** 80.7%
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 100°C
- **Power (Watts):** 100 W
- **Size:** 2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm)
- **Type:** Isolated Module
- **Voltage:** 9V