# V2-F-45D-20-WW-12V
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** V2-F-45D-20-WW-12V
- **Manufacturer:** LED Lighting Inc
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/v2-f-45d-20-ww-12v
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/v2-f-45d-20-ww-12v#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **CCT (K):** 3000K
- **CRI (Color Rendering Index):** 80
- **Color:** White, Warm
- **Configuration:** Linear Light Strip, Plug and Play
- **Features:** Dimming, IP50
- **Height:** 8.20mm
- **Lens Type:** Flat
- **Luminous Flux @ Current:** 350lm
- **Size:** 508.00mm L x 33.00mm W
- **Type:** LED Engine
- **Voltage:** 12V