# V0V0N56-150-330-270N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** V0V0N56-150-330-270N
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/v0v0n56-150-330-270n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/v0v0n56-150-330-270n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuation Force:** 60.70lbf (270.0N)
- **Features:** 316L Stainless Steel Rod and Cylinder
- **Length:** 12.992" (330.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Stroke Length:** 5.906" (150.00mm)