# V0V0F56-150-326-090N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** V0V0F56-150-326-090N
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/v0v0f56-150-326-090n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/v0v0f56-150-326-090n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuation Force:** 20.23lbf (90.0N)
- **Features:** CeramPro® Treated Rod, Powder Coated Cylinder
- **Length:** 12.835" (326.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Stroke Length:** 5.906" (150.00mm)