# V0V0F46-100-230-270N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** V0V0F46-100-230-270N
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/v0v0f46-100-230-270n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/v0v0f46-100-230-270n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuation Force:** 60.70lbf (270.0N)
- **Features:** CeramPro® Treated Rod, Powder Coated Cylinder
- **Length:** 9.055" (230.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Stroke Length:** 3.937" (100.00mm)