# V0V0F46-060-150-225N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** V0V0F46-060-150-225N
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/v0v0f46-060-150-225n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/v0v0f46-060-150-225n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuation Force:** 50.58lbf (225.0N)
- **Features:** CeramPro® Treated Rod, Powder Coated Cylinder
- **Length:** 5.906" (150.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Stroke Length:** 2.362" (60.00mm)