# UV-SCE-1K-3/16-2.0-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** UV-SCE-1K-3/16-2.0-4
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/uv-sce-1k-3-16-2-0-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/uv-sce-1k-3-16-2-0-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Yellow
- **Label Size:** 0.19" W x 2.00" L (4.8mm x 50.8mm); Cable O.D. 0.10" ~ 0.16" (2.5mm ~ 4.1mm)