# UT012JCL
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** UT012JCL
- **Manufacturer:** Souriau-Sunbank by Eaton
- **Category:** Circular Connectors
- **Subcategory:** Backshells and Cable Clamps
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ut012jcl
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ut012jcl#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/35/83/70/3583708-SOU2018-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Exit:** 180°
- **Cable Opening:** 0.315" ~ 0.472" (8.00mm ~ 12.00mm)