# UPCY-24-75
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** UPCY-24-75
- **Manufacturer:** Cinch
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/upcy-24-75
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/upcy-24-75#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** BNC Plug
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** BNC Plug
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Length:** 24.00" (609.60mm)
- **Overall Impedance:** 75 Ω