# UP050RH3R9K-B-B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** UP050RH3R9K-B-B
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/up050rh3r9k-b-b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/up050rh3r9k-b-b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 3.9 pF
- **Lead Style:** Straight
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C
- **Size:** 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
- **Temperature Coefficient:** R2H
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 50V