# UNI-H27051-25W/2.6Y
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** UNI-H27051-25W/2.6Y
- **Subcategory:** Heat Sinks
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/uni-h27051-25w-2-6y
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/uni-h27051-25w-2-6y#rfq
- **Attachment Method:** Clip
- **Fin Height:** 0.984" (25.00mm)
- **Length:** 1.063" (27.00mm)
- **Type:** Top Mount
- **Width:** 1.063" (27.00mm)