# UNI-H21052-32P/2.6BU
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** UNI-H21052-32P/2.6BU
- **Subcategory:** Heat Sinks
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/uni-h21052-32p-2-6bu
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/uni-h21052-32p-2-6bu#rfq
- **Attachment Method:** Clip
- **Fin Height:** 1.260" (32.00mm)
- **Length:** 0.827" (21.00mm)
- **Type:** Top Mount
- **Width:** 0.827" (21.00mm)