Part Number: UNI-H21052-23P/2.6BU A2 Manufacturer: Malico Inc. Category: Thermal Subcategory: Heat Sinks Product URL: https://distyparts.com/product/uni-h21052-23p-2-6bu-a2 RFQ URL: https://distyparts.com/product/uni-h21052-23p-2-6bu-a2#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/85/46/14/8546142-4573-UNI-H21052-12P_2.6BU-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/46/14/8546146-4573-UNI-H21052-23P_2.6BUA2-ND.jpg Summary: UNI-H21052-23P/2.6BU A2 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Malico Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: UNI-H21052-23P/2.6BU A2 is a heat sinks from Malico Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Attachment Method: Clip Fin Height: 0.906" (23.00mm) Length: 0.827" (21.00mm) Material: Aluminum Alloy Material Finish: Black Anodized Package Cooled: BGA Shape: Square, Fins Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.9°C/W @ 200 LFM Thermal Resistance @ Natural: 10.27°C/W Type: Top Mount Width: 0.827" (21.00mm) Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/malico-inc Category Page: https://distyparts.com/category/fans-thermal-management/thermal/heat-sinks Canonical URL: https://distyparts.com/product/uni-h21052-23p-2-6bu-a2