# UNI-H21052-23P/2.6BU A2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** UNI-H21052-23P/2.6BU A2
- **Subcategory:** Heat Sinks
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/uni-h21052-23p-2-6bu-a2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/uni-h21052-23p-2-6bu-a2#rfq
- **Attachment Method:** Clip
- **Fin Height:** 0.906" (23.00mm)
- **Length:** 0.827" (21.00mm)
- **Shape:** Square, Fins
- **Thermal Resistance @ Forced Air Flow:** 4.9°C/W @ 200 LFM
- **Thermal Resistance @ Natural:** 10.27°C/W
- **Type:** Top Mount
- **Width:** 0.827" (21.00mm)