# ULCD-32PTU-AR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ULCD-32PTU-AR
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ulcd-32ptu-ar
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ulcd-32ptu-ar#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/26/70/11267094-1613-1093-ND.jpg
- **Backlight:** LED - White
- **Diagonal Screen Size:** 3.2" (81.28mm)
- **Touchscreen:** Resistive
- **Viewing Area:** 48.60mm W x 64.80mm H