# UFL-HF6-088K2T-A14-242.1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** UFL-HF6-088K2T-A14-242.1
- **Manufacturer:** Hirose Electric
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ufl-hf6-088k2t-a14-242-1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ufl-hf6-088k2t-a14-242-1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Type:** 1.37mm OD Coaxial Cable
- **Length:** 9.532" (242.10mm)