# UFL-HF-088K1T-A11-193.8E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** UFL-HF-088K1T-A11-193.8E
- **Manufacturer:** Hirose Electric
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ufl-hf-088k1t-a11-193-8e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ufl-hf-088k1t-a11-193-8e#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Type:** 1.37mm OD Coaxial Cable
- **Length:** 7.630" (193.80mm)