# UF80B02-SWH
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** UF80B02-SWH
- **Manufacturer:** Mechatronics Fan Group
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/uf80b02-swh
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/uf80b02-swh#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CE
- **Bearing Type:** Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Operating Temperature:** -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
- **Size:** Square - 80mm L x 80mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VAC
- **Width:** 25.00mm