# UDZLVTE-17130
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** UDZLVTE-17130
- **Manufacturer:** ROHM Semiconductor
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Diodes - Zener - Single
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/udzlvte-17130
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/udzlvte-17130#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/RS/B1/8V/RSB18VTE-17DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 200 nA @ 102 V
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 150°C
- **Power:** 200 mW
- **Supplier Device Package:** SOD-323FL
- **Voltage:** 130 V