# UAL5-150RF8
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** UAL5-150RF8
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ual5-150rf8
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ual5-150rf8#rfq
- **Height:** 0.335" (8.50mm)
- **Lead Style:** Solder Lugs
- **Mounting Feature:** Flanges
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 275°C
- **Power (Watts):** 7.5W
- **Resistance:** 150 Ω
- **Size:** 0.598" L x 0.646" W (15.20mm x 16.40mm)
- **Temperature Coefficient:** ±20ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%