# TZB4P300AA10R00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TZB4P300AA10R00
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Trimmers, Variable Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tzb4p300aa10r00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tzb4p300aa10r00#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/19/490-1976-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adjustment Type:** Top
- **Capacitance Range:** 6.5 ~ 30pF
- **Dielectric Material:** Ceramic
- **Features:** General Purpose
- **Height:** 0.126" (3.20mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C
- **Q @ Freq:** 300 @ 1MHz
- **Size:** 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
- **Voltage:** 100 V