# TX32-33025S-32.000-X-M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TX32-33025S-32.000-X-M
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tx32-33025s-32-000-x-m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tx32-33025s-32-000-x-m#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 2.5mA
- **Frequency:** 32 MHz
- **Frequency Stability:** ±2.5ppm
- **Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** Clipped Sine Wave
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** TCXO
- **Voltage:** 3.3V