# TW-25-12-L-S-750-165
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TW-25-12-L-S-750-165
- **Manufacturer:** Samtec Inc.
- **Category:** Rectangular Connectors
- **Subcategory:** Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tw-25-12-l-s-750-165
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tw-25-12-l-s-750-165#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 10.0碌in (0.25碌m)
- **Length:** 0.165" (4.191mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 25
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.079" (2.00mm)