# TW-09-09-G-S-260-100
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TW-09-09-G-S-260-100
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tw-09-09-g-s-260-100
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tw-09-09-g-s-260-100#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 20.0碌in (0.51碌m)
- **Length:** 0.100" (2.540mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 9
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.079" (2.00mm)