# TW-09-08-S-D-510-130
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TW-09-08-S-D-510-130
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tw-09-08-s-d-510-130
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tw-09-08-s-d-510-130#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 30.0碌in (0.76碌m)
- **Length:** 0.130" (3.302mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 18
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.079" (2.00mm)
- **Row Spacing:** 0.079" (2.00mm)