# TW-03-06-T-S-465-080
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TW-03-06-T-S-465-080
- **Manufacturer:** Samtec Inc.
- **Category:** Rectangular Connectors
- **Subcategory:** Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tw-03-06-t-s-465-080
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tw-03-06-t-s-465-080#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 0.080" (2.032mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 3
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.079" (2.00mm)