Part Number: TVR10470KSY Manufacturer: Thinking Electronics Industrial Co. Category: Circuit Protection Subcategory: TVS - Varistors, MOVs Product URL: https://distyparts.com/product/tvr10470ksy RFQ URL: https://distyparts.com/product/tvr10470ksy#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/26/73/08/2673080-3475-TVR10680KSYAA-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/26/73/08/2673080-3475-TVR10680KSYAA-ND.jpg Summary: TVR10470KSY is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Thinking Electronics Industrial Co. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: TVR10470KSY is a tvs - varistors, movs from Thinking Electronics Industrial Co.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 500 A Energy: 5.5J Maximum AC Volts: 30 V Maximum DC Volts: 38 V Mounting Type: Through Hole Number of Circuits: 1 Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA) Varistor Voltage (Max): 52 V Varistor Voltage (Min): 42 V Varistor Voltage (Typ): 47 V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/thinking-electronics-industrial-co Category Page: https://distyparts.com/category/circuit-protection/tvs-varistors-movs Canonical URL: https://distyparts.com/product/tvr10470ksy