# TVM-600-22
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TVM-600-22
- **Manufacturer:** R-K Electronics, Inc.
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Protection Relays & Systems
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tvm-600-22
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tvm-600-22#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Delay Time:** 0.5s
- **Function:** Overvoltage, Undervoltage
- **Mounting Type:** Socketable
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 40°C
- **Termination Style:** Plug In, 8 Pin (Octal)
- **Trip Range:** 83.2 ~ 96VAC
- **Voltage:** 520 ~ 600VAC