# TTB16G11-201-4P
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TTB16G11-201-4P
- **Manufacturer:** TDK Corporation
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** Balun
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ttb16g11-201-4p
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ttb16g11-201-4p#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency Range:** 174MHz ~ 860MHz
- **Impedance:** 50 / 200Ohm