# TSVF-H25HM50RTC-54.000M-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TSVF-H25HM50RTC-54.000M-TR
- **Manufacturer:** Transko Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tsvf-h25hm50rtc-54-000m-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tsvf-h25hm50rtc-54-000m-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Absolute Pull Range (APR):** ±100ppm
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 100mA
- **Frequency:** 54 MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.217" (5.50mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
- **Type:** VCXO
- **Voltage:** 5V