# TSMV3-H25CQ33RC-27.000M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TSMV3-H25CQ33RC-27.000M
- **Manufacturer:** Transko Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tsmv3-h25cq33rc-27-000m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tsmv3-h25cq33rc-27-000m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Absolute Pull Range (APR):** 卤100ppm
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 15mA
- **Frequency:** 27 MHz
- **Frequency Stability:** 卤25ppm
- **Height:** 0.043" (1.10mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** VCXO
- **Voltage:** 3.3V