# TSMV-H20HM50ST2C-30.000M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TSMV-H20HM50ST2C-30.000M
- **Manufacturer:** Transko Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tsmv-h20hm50st2c-30-000m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tsmv-h20hm50st2c-30-000m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Absolute Pull Range (APR):** ±100ppm
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 50mA
- **Frequency:** 30 MHz
- **Frequency Stability:** ±20ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.071" (1.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 5V